فهرست بستن

دانلود نسخه جدید برنامه شاد 2 ۳٫۰٫۰ آموزش و پرورش برای اندروید

دانلود برنامه شاد جدید برای اندروید
3/5 - (3 امتیاز)

دانلود نسخه جدید برنامه شاد 2 ۳٫۰٫۰ Shad آموزش و پرورش برای اندروید همراه با چند ورژن قدیم

دانلود برنامه شاد آموزش پرورش

آخرین آپدیت و بروزرسانی اپلیکیشن شاد ۲ درسی + نسخه های قدیمی

شبکه اجتماعی دانش آموزان (برنامه شاد): برنامه رسمی وزارت آموزش و پرورش بر بستر آنلاین برای آموزش دانش آموزان به صورت غیر حضوری

‏با توجه به شیوع ویروس کووید19  (کرونا) در ابتدای اسفند ماه سال 98  و نیاز به آموزش دانش آموزان به صورت مجازی ، وزارت آموزش و پرورش تصمیم به تهیه ی برنامه ای به نام 👈 برنامه ایرانی 👉 « شاد » شد تا معلمین و دانش آموزان در بستری امن امکان فراگیری درس های خود را در منزل بیابند.

لذا با معرفی سامانه شاد ۲ و امکان آموزش و یادگیری درس های مربوط به معلمین و دانش آموزان در این سامانه فراهم گردید و بدین ترتیب معلمین گرامی و دانش آموزان عزیز می‌توانند با آپدیت دانلود و نصب و آپدیت نسخه جدید نسبت به احراز هویت خود اقدام نمایند و سپس آموزش و یاد گیری درس های مربوط به خود را آغاز نمایند.

نکته مهم: این صفحه با اخرین تغییرات و اخبار برنامه هماهنگ است، بنابراین برای بروزرسانی شاد و دسترسی داشتن به لینک برنامه شاد حتما این صفحه را به bookmark مرورگر خود اضافه نمایید .

برنامه شاد چیست؟

به علت تعطیلی مدارس و شروع قرنطینه خانگی به منظور کمک به دانش اموزان نیاز به تولید برنامه ای مورد تایید برای جایگزین کردن آموزش ها احساس شد در این زمان حساس برنامه شاد برای تحصیل دانش آموزان کشور تولید گردید؛ که با دانلود و نصب آن دانش آموزان می توانند بدون حضور در کلاس درس از خدمات آموزشی بهره مند شوند.

آموزش شاد بصورت لایو(زنده) که جدیدا در آن گنجانده شده راهی برای تحصیل دانش آموزان در یک مدرسه مجازی است که از طریق آن می توانند به برنامه درسی خود دسترسی پیدا کنند. با توجه به شرایط موجود و عدم امکان حضور در دانش آموزان مدارس ، این برنامه توسط سازمان آموزشی ارائه می شود تا دانش آموزان بتوانند دروس خود را از طریق اینترنت فرا بگیرند البته در صورتی که لایو برنامه کار نکرد میتوانید با دانلود adobe connect  جهت برگزاری کلاس ها بصورت  live و گفتگوی دوستانه استفاده نمایید که سرعت و کیفیت خوبی دارد .

این برنامه با پیگیری مستمر وزارت آموزش و پرورش و همکاری وزارت ارتباطات، دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ، حمایت دانشگاه صنعتی شریف و تلاش‌های شبانه روزی فنی آنها اجرایی شده و توانسته نیاز دانش آموزان را به خوبی برطرف کند.

مدیران ، معلمان و دانش آموزان مدارس ابتدایی باید برنامه را برای بر روی گوشی های خود نصب کنند. برای پاسخ به سوالات احتمالی مدارس ، معلمان و دانش آموزان، مرکز پاسخگویی ویژه با شماره تماس  ۴۳۰۸۱-۰۲۱ پیش بینی شده و مسئولیت سؤالات احتمالی را از ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر برعهده دارد.

راهنمای استفاده از اپلیکیشن شاد نسخه جدید

برای ورود به شبکه آموزشی، این مراحل را در دستورالعمل دنبال کنید.

‏برنامه را دانلود کرده و آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای مدیران 

ابتدا شما به عنوان مدیر مدرسه باید وارد سامانه سناد شده و اطلاعات معلمان از جمله نام و نام‌خانوادگی، کد‌ملی، تاریخ تولد، جنسیت، نام پدر و غیره را وارد کنید. سپس وارد صفحه مربوط به مدیریت امور کلاس های مربوط به مدرسه می شوید. در این صفحه باید کلاس مربوط به هر معلم و پایه تحصیلی آن را تعیین کنید. اکنون به صفحه جدیدی وارد می شوید که در این صفحه در ستون نام دبیر می‌توانید معلم های مشخص‌شده و در ستون تعیین دبیر، کلاس هایی که هنوز دبیری برایشان تعیین نشده است را مشاهده کنید. اکنون اگر میخواهید معلمی را به لیست اضافه کنید باید وارد گزینه تعیین دبیر را زده و کد ملی معلم وی را وارد کنید. اکنون نام و نام خانوادگی معلم و شماره ی او به شما‌نشان داده می شود.

برای احراز هویت دانش آموزان نیز باید از همین‌ سامانه استفاده کنید. همچنین در این سامانه امکان ویرایش اطلاعات نیز وجود دارد.

پس از اینکه تمام اقدامات لازم در سامانه سناد را انجام دادید وارد اپلیکیشن ‌شده و با انتخاب نقش مدیر، به احراز هویت خود بپردازید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای معلمان

پس از دانلود برنامه شاد وارد اپلیکیشن شده و نقش معلم را انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به احراز هویت خود بپردازید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای دانش آموزان 

پس از اطمینان از تایید شما در سامانه سناد توسط مدیر مدرسه، وارد اپلیکیشن ‌شده و طبق آموزشی که جلوتر به آن می پردازیم، اقدام به احراز هویت کنید تا بتوانید از کلاس های درسی اختصاصی خود استفاده کنید.

ورود به برنامه

برای وارد شدن به برنامه و ثبت نام در آن، کافی است پس از نصب آن را اجرا کنید و روی گزینه ورود به برنامه ضربه بزنید. اینک با وارد کردن شماره موبایل تان کدی پنج یا شش رقمی را از طریق پیامک‌ دریافت خواهید کرد، با وارد کردن کد در کادر مربوطه به صفحه ی مربوط به نام کاربری وارد می شوید، اکنون با انتخاب یک نام، ثبت نام شما به پایان می رسد.

چگونه در شاد احراز هویت کنیم؟

همانطور که گفته شد قبل از هر کار از مدیر  مدرسه ی خود بخواهید اطلاعات شما را در سامانه سناد ثبت کند. سپس برای احراز هویت وارد اپلیکیشن شده و روی گزینه ورود مدیر/ معلم/ دانش آموز ضربه بزنید. نقش خود را روی یکی از نقش های مدیر/ معلم/ دانش آموز تنظیم کنید.

اکنون باید اطلاعات مربوط به نقش خود را وارد کنید، برای مثال اگر انتخاب شما دانش آموز است پس از انتخاب نقش دانش آموز گزینه افزودن دانش آموز را بزنید. اینک انجام احراز هویت را زده، شماره خود را وارد کنید. سپس به ترتیب کد ملی، سریال شناسنامه به صورت جدا و متصل،  سال تولد، ماه تولد و روز تولد، کد امنیتی را وارد کنید. با انتخاب گزینه ورود به گروه کلاس من، به گروه ها و کانال های اختصاصی مربوط به خود (نه کلاس های مربوط به مابقی دانش آموزان) دسترسی پیدا می کنید. در صورت انجام ندادن احراز هویت، این گروه ها و کانال ها برای شما نشان داده نخواهند شد و شما نمی توانید از کلاس های درسی خود استفاده کنید.

آموزش ساخت کانال در شاد

برای ساختن کانال و گروه در اپلیکیشن محدودیت وجود دارد. ابتدا مدیر مدرسه باید احراز هویت کرده و گروه و کانال بسازد تا معلمان و دانش آموزان پس از احراز هویت قادر به مشاهده  آن ها باشند. برای ساختن کانال ها و گروه ها اقدام خاصی لازم نیست زیرا زمانی که مدیر مدرسه احراز هویت خود را انجام دهد به صورت خودکار این گروه ها و کانال ها ساخته شده و در دسترس او قرار می گیرند تا بتواند دانش آموزان و معلم را وارد کند. بنابراین گروه ها و کانال ها بر خلاف اپلیکیشن های سروش، تلگرام و غیره به صورت خودکار ساخته میشوند نه به صورت دستی.

اما در نرم افزار، گزینه ای با عنوان کانال جدید وجود دارد که شاید شما‌عزیزان را به اشتباه بیندازد. شاید در نگاه اول تصور کنید با استفاده از این گزینه موفق به ساخت کانال جدید می‌شوید، اما باید بگویم این گزینه فعلا هیچ کاربردی ندارد و استفاده از آن امکان پذیر نمی باشد.

با دانلود و نصب برنامه شاد ورژن جدید از مزایای زیر بهره مند شوید:

برنامه در کنار معایب خود دارای محاسن زیادی هم می باشد. از جمله این محاسن می توان به:

1) زبان‌ برنامه کاملا فارسی است

2) حفظ حریم شخصی کاربران و امنیت حساب کاربری

3) ساختاری شبیه به مابقی پیام رسان ها

4) قابلیت شخصی سازی صفحه

5) امکان ایجاد تغییر در تنظیمات ظاهری برنامه

6) وجود استیکر‌های‌ متنوع

7) امکان ذخیره فایل ها‌ در پیام های ذخیره شده

8) حجم کم

9) دانلود برنامه به صورت کاملا‌ رایگان

10) جلوگیری از تقلب دانش آموزان

11) ساخت ایران بودن

12) امکان دسترسی تمام معلمین و مدیران و دانش آموزان

13) امکان استفاده روی همه ی سیستم عامل های اندروید، ویندوز، ios

معایب برنامه :

با توجه با اینکه زمان زیادی‌از ساخته شدن این برنامه نمی‌گذرد می توان گفت نواقصی دارد که البته می تواند ارتقا یابد. از جمله این معایب می توان  به سرعت پایین اینترنت در پیام رسان، فاقد امکان تماس تصویری و صوتی بودن، فاقد امکان ارسال پیام بین دانش آموزان، وجود نقص در احراز هویت، مصرف حجم بالای اینترنت، کیفیت کم برخی از فایل ها اشاره کرد.

ویژگی های shaad app

دانش آموزان و معلمان در نسخه نهایی برنامه فعالیت های دیگری غیر از فعالیت هایی دارند که شامل:

برنامه ساز

شرکت در برنامه

مشق شب دانش آموز در نرم افزار

ارتباط زنده و ویدئویی بین معلم و دانش آموز

به معلمان اتاقهای ویژه ای برای تدریس اختصاص دهید

کانالهای محتوای آموزشی

امکان ارسال پیام متنی: به معلمان خود پیام دهید و سوال‌ هایتان را بپرسید. برنامه از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند در نتیجه برای دانش آموزان ابتدایی کاملا مناسب است.

امکان ارسال فیلم و عکس: گاهی معلم ‌ها از دانش ‌آموزانشان می‌خواهند که تمرین حل کنند یا از روی متنی یا درسی، مشق بنویسند. با امکان ارسال فیلم و عکس در آن معلمان می‌توانند روی نحوه‌ی آموزش دانش‌ آموزان نظارت بیشتری داشته باشند و خودشان نیز از محتواهای چندرسانه ‌‌ای برای تدریس موفق‌تر و موثرتر استفاده کنند.

امکان ارسال پیام صوتی: برای دانش‌ آموزان اول ابتدایی بسیار کاربردی است.هم‌چنین برای مباحث بسیارطولانی مناسب است از این رو دانش‌ آموزان و معلمان می‌توانند از پیام صوتی استفاده کنند تا راحت ‌تر و سریع‌تر پیام خود را منتقل کنند.

امکان گرفتن آزمون: امکان برگزاری امتحان و شرکت در آن ها خواهید داشت. هم ‌چنین ساختار به شیوه ‌ای است که امکان تقلب کردن دانش‌ آموزان به حداقل می‌رسد. آزمون ساز به معلم‌ها قابلیت ساختن آزمون ‌ها و امتحانات مختلف را می‌دهد.

امکان تماس صوتی و تصویری: برای ارتباط موثرتر در کلاس درس بسیار مناسب است.

امکان حضور و غیاب آنلاین: حضور و غیاب آنلاین به صورت خودکار می باشد که خود برنامه، آن را ثبت می‌کند.

امنیت و حفظ حریم شخصی: امنیت آن توسط تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف تامین می‌شود.

امکان شخصی‌سازی: در تنظیمات می‌توانید صدا های گروه‌ ها و کانال‌ های مختلف را تغییر دهید یا بی ‌صدا کنید. هم‌چنین تنظیمات ظاهری برنامه را به دلخواه خود درآورید.

حجم کم: تنها ۳۶ مگابایت حجم دارد که بسیار کم است.

امکان ذخیره‌ی پیام: یک قسمت مخصوص برای پیام‌های ذخیره شده دارد.

دانلود رایگان شاد:بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس همه‌ی دانش ‌آموزان، معلم‌ ها و مدیران سراسر می باشد.

امکان استفاده روی تمام سیستم عامل ‌ها: روی تمامی سیستم‌عامل ‌های اندروید، آی‌ او اس و وب قابل نصب است.

نحوه‌ی جواب‌ دهی به آزمون‌ها چگونه است؟

در بخش Testing در صفحه اصلی شبکه ، آزمونی را مشاهده خواهید کرد که مجاز به اجرای آن هستید. همچنین می توانید اطلاعات آزمون مانند نام معلم ، موضوع ، تاریخ ، زمان شروع و پایان را مشاهده کنید. بعد از اینکه روی “شروع آزمون” کلیک کردید ، به ربات تست وارد می شوید و سوالات طراحی شده به شما نمایش داده می شود. وقتی سوالات را می خوانید ، می توانید در صورت انتخاب بین گزینه های موجود یا وارد کردن پاسخ ، به آنها پاسخ دهید. با کلیک روی “پایان آزمون” و مشاهده نتیجه آزمایش ، آزمون را پایان دهید.

چطور به‌عنوان معلم، دانش‌آموزان را به گروه یا کلاس اضافه کنم؟

برای این کار وارد نرم افزار شوید و شماره‌ی تلفن دانش ‌آموز مورد نظرتان را به‌ عنوان مخاطب ذخیره کنید. گروهی را که می ‌خواهید انتخاب کنید و روی گزینه‌ی «افزودن عضو» کلیک کنید تا دانش‌آموز به کلاس اضافه شود. به یاد داشته باشید که دانش ‌آموزانی که احراز هویت را انجام نداده‌اند، نمی‌ توانند از این برنامه استفاده کنند.

بعد از  دانلود و نصب برنامه شاد خطای 417، 401 و 420 گرفتم؛ چه باید کنم؟

اگر بعد از ثبت نام با خطای 401 و 402 روبرو شدید ، باید به مرحله ای که قبل از ثبت نام در آن ثبت نام کرده اید ، برگردید و در صورت رسیدن به دکمه ورود به کلاس و خطای 401 یا 402 ، شما باید به قسمت دانش آموزان لیست دانش آموزان بروید و نام دانش آموز را انتخاب کنید، همچنین اگر از فیلتر شکن استفاده میکنید حتما آن را غیر فعال کنید.

آیا اینترنت برنامه رایگان است؟

بله اینترنت نرم افزار و شبکه Shaad کاملا رایگان است و طبق اطلاعاتی که ما در دست داریم هزینه ای در بر ندارد بنابراین اینترنتی مصرفی نمیکند.


فرمت فایل : apk
حجم فایل : 41.85 مگابایت

 

نسخه های قدیمی:

حجم فایل : 19.85 مگابایت
فرمت فایل : apk

حجم فایل : 26.82 مگابایت
فرمت فایل : apk

حجم فایل : 35.25 مگابایت
فرمت فایل : apk


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *